ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

سرور HPE ProLiant RL300 Gen11

HPE ProLiant RL300 Gen11
ویژگی‌ها
نوع سروررکمونت
مدل سرورRL300
نسل سرورG11
مشاهده همه ویژگی‌ها
طراحی فشرده 1U و تک سوکت برای افزایش تراکم پردازشی در رک پشتیبانی از پردازنده های 80 و 128 هسته ای Ampere Altra و Altra Max پشتیبانی از حداکثر 10 درایو SFF NVMe برای ذخیره سازی پرسرعت مجهز به HPE iLO برای مدیریت و پایش سرور از راه دور بهره مندی از قابلیت های امنیتی مانند TPM 2.0، Secure Boot و Silicon Root of Trust
ضمانت اصالت کالا
ضمانت سلامت کالا
تماس بگیرید

خلاصه

سرور HPE ProLiant RL300 Gen11 یک سرور رکمونت 1U تک سوکت با پردازنده های Ampere Altra و Altra Max است که تا 128 هسته پردازشی، 4 ترابایت حافظه DDR4 و حداکثر 10 درایو NVMe را پشتیبانی می کند. این سرور برای زیرساخت های ابری، برنامه های Cloud-Native و بارهای کاری بسیار موازی طراحی شده و با تراکم هسته بالا و بهره وری انرژی، گزینه ای مناسب برای دیتاسنترهای مدرن است.

درباره محصول بیشتر بدانید

سرور HPE ProLiant RL300 Gen11

اگر هدف شما ساخت یک زیرساخت متراکم برای سرویس های ابری، پلتفرم های دیجیتال و بارهای کاری بسیار موازی است، سرور HPE ProLiant RL300 Gen11 یکی از سرورهای متفاوت در خانواده ProLiant است. دلیل این تفاوت فقط تعداد بالای هسته های پردازنده نیست؛ این سرور از پردازنده های Ampere Altra و Ampere Altra Max با معماری ARM استفاده می کند و به جای تمرکز بر یک یا دو پردازنده پرقدرت x86، ظرفیت پردازشی بالایی را در قالب یک سرور 1U تک سوکت ارائه می دهد.

در بالاترین پیکربندی، RL300 Gen11 از پردازنده Ampere Altra Max M128-30 با 128 هسته و فرکانس 3.0GHz پشتیبانی می کند. پیکربندی دیگر آن با پردازنده Ampere Altra Q80-30 دارای 80 هسته و فرکانس 3.0GHz است. هر دو گزینه برای بارهای کاری scale-out و cloud-native طراحی شده اند؛ یعنی جایی که می توان پردازش را بین تعداد زیادی هسته و چندین نود توزیع کرد.

نکته مهم هنگام خرید سرور HPE ProLiant RL300 Gen11 این است که صرفا تعداد هسته ها را معیار قرار ندهید. RL300 Gen11 یک سرور ARM است و انتخاب آن زمانی منطقی تر می شود که نرم افزار، سیستم عامل و معماری برنامه شما با ARM64 سازگار باشند. برای چنین محیطی، مزیت اصلی سرور در تراکم محاسباتی، مصرف انرژی، مقیاس پذیری افقی و عملکرد قابل پیش بینی خودش را نشان می دهد.

مشخصات فنی سرور HPE ProLiant RL300 Gen11

مشخصه توضیحات
برند HPE
مدل HPE ProLiant RL300 Gen11
فرم فاکتور Rack Server، یک یونیت 1U
نوع پردازنده Ampere Altra و Ampere Altra Max
پردازنده های اصلی Ampere Altra Q80-30 و Ampere Altra Max M128-30
تعداد هسته 80 یا 128 هسته، بسته به پردازنده
فرکانس 3.0GHz
تعداد سوکت 1 سوکت
حافظه HPE DDR4 Smart Memory
حداکثر ظرفیت حافظه تا 4TB
اسلات حافظه 16 اسلات DIMM
سرعت حافظه تا 3200 MT/s
ECC پشتیبانی می شود
PCIe دو اسلات PCIe Gen4 به همراه دو اسلات OCP 3.0
ذخیره سازی حداکثر 10 درایو SFF NVMe PCIe U.3 بسته به شاسی و پیکربندی
حداکثر ظرفیت ذخیره سازی داخلی اعلام شده تا 153.6TB با 10 عدد SSD NVMe 15.36TB
M.2 در برخی پیکربندی ها به عنوان درایو داخلی/بوت قابل استفاده است
کنترلر ذخیره سازی Storage Controller در این پلتفرم پشتیبانی نمی شود
شبکه در پیکربندی پایه P76339-B21 آداپتور دو پورت 10/25GbE SFP28
مدیریت HPE iLO و قابلیت OpenBMC
امنیت Silicon Root of Trust، Secure Boot و TPM 2.0
پاور HPE Flex Slot Titanium، در پیکربندی پایه 800W Hot Plug
فن 7 فن Hot Swap در پیکربندی پایه
سیستم عامل بسته به نسخه و پشتیبانی رسمی، سیستم عامل ARM64 مورد نیاز است
گارانتی پیکربندی پایه ذکر شده توسط HPE 3 سال قطعات، نیروی کار و پشتیبانی در محل

مشخصات فوق بر اساس QuickSpecs و برگه مشخصات رسمی HPE تنظیم شده است. در مدل های CTO ممکن است نوع شاسی، تعداد درایوها، شبکه، منبع تغذیه و برخی تجهیزات همراه با کانفیگ سفارش تغییر کند.

پردازنده Ampere؛ نقطه تمایز اصلی HPE ProLiant RL300 Gen11

مهم ترین تفاوت سرور HPE ProLiant RL300 Gen11 با بسیاری از سرورهای رایج ProLiant، معماری پردازنده آن است. این سرور به جای پردازنده های متداول Intel Xeon یا AMD EPYC از خانواده Ampere Altra استفاده می کند.

در QuickSpecs رسمی HPE دو پردازنده اصلی برای این پلتفرم دیده می شود:

  • Ampere Altra Q80-30 با 80 هسته و فرکانس 3.0GHz
  • Ampere Altra Max M128-30 با 128 هسته و فرکانس 3.0GHz

مدل M128-30 دارای TDP برابر 250 وات است و مدل Q80-30 دارای TDP برابر 210 وات است. HPE برای این پردازنده ها 64KB کش L1 دستورالعمل و 64KB کش L1 داده به ازای هر هسته و 1MB کش L2 به ازای هر هسته اعلام کرده است. در کنار آنها، System Level Cache نیز وجود دارد که ظرفیت آن بسته به مدل پردازنده متفاوت است.

بنابراین اگر در مشخصات یک محصول، فقط عبارت «128 هسته» را ببینید، نباید آن را به معنی برتری مطلق در تمام نرم افزارها تفسیر کنید. تعداد هسته زمانی ارزش واقعی ایجاد می کند که نرم افزار بتواند از موازی سازی گسترده استفاده کند.

سرور HPE ProLiant RL300 Gen11 برای چه نوع بار کاری مناسب تر است؟

معماری این سرور برای محیط هایی جذاب تر است که امکان scale-out دارند. برای مثال، یک ارائه دهنده سرویس ابری ممکن است به جای اینکه تمام ظرفیت پردازشی خود را در یک سرور بزرگ متمرکز کند، تعداد بیشتری نود محاسباتی با تعداد هسته زیاد در اختیار داشته باشد و بار را بین آنها توزیع کند.

سناریوهایی مانند این موارد با فلسفه طراحی RL300 Gen11 همخوانی بیشتری دارند:

  • سرویس های cloud-native
  • زیرساخت های IaaS، PaaS و SaaS
  • سرویس های دیجیتال با معماری scale-out
  • پردازش های بسیار موازی
  • پلتفرم های آنلاین و سرویس های وب در مقیاس بالا
  • Media Streaming
  • پلتفرم های اجتماعی
  • تجارت الکترونیک
  • برخی سرویس های مالی و آنلاین
  • زیرساخت های ابری و دیجیتال

HPE نیز RL300 Gen11 را مشخصا برای Cloud Provider ها، ارائه دهندگان خدمات دیجیتال و کسب و کارهای Digital-First با بارهای کاری cloud-native معرفی می کند.

128 هسته در یک سرور 1U چه مزیتی ایجاد می کند؟

در دیتاسنتر، تعداد یونیت های رک و ظرفیت برق و خنک سازی منابع محدودی هستند. به همین دلیل افزایش تعداد هسته در یک نود می تواند برای بعضی سرویس دهندگان ارزشمند باشد.

RL300 Gen11 می تواند با یک پردازنده 128 هسته ای در فضای 1U قرار بگیرد. این یعنی در سناریویی که نرم افزار قابلیت استفاده موثر از هسته های متعدد را دارد، می توان تراکم محاسباتی بالایی را در فضای رک محدود ایجاد کرد. HPE نیز این محصول را با تمرکز بر افزایش تراکم محاسباتی و بهره وری انرژی برای بارهای کاری cloud-native معرفی کرده است.

البته این نکته را نباید به شکل «128 هسته همیشه سریع تر از یک CPU با هسته کمتر است» برداشت کرد. عملکرد واقعی به نوع برنامه، میزان موازی سازی، دسترسی به حافظه، الگوی I/O، کامپایل نرم افزار و سازگاری آن با ARM64 بستگی دارد.

مصرف انرژی و تراکم محاسباتی

یکی از دلایل اصلی طراحی سرور HPE ProLiant RL300 Gen11، رسیدن به تراکم محاسباتی بالا بدون افزایش متناسب مصرف انرژی است.

پردازنده های Ampere Altra بر اساس معماری Arm طراحی شده اند و HPE این سرور را برای ارائه عملکرد مناسب در سطوح پایین تر مصرف انرژی معرفی می کند. این موضوع برای دیتاسنترهایی که با محدودیت توان رک، هزینه برق یا ظرفیت خنک سازی مواجه هستند، اهمیت بیشتری پیدا می کند.

با این حال، بهتر است هنگام محاسبه TCO فقط به توان پردازنده نگاه نکنید. مصرف واقعی کل سرور به حافظه، SSD ها، کارت های شبکه، فن ها، منبع تغذیه و میزان بار سیستم نیز وابسته است.

به بیان ساده، مزیت RL300 Gen11 در اینجا «مصرف پایین به هر قیمتی» نیست؛ موضوع اصلی این است که در یک طراحی 1U بتوان ظرفیت پردازشی بسیار زیادی را برای بارهای موازی در اختیار داشت.

عملکرد قابل پیش بینی؛ چرا نداشتن SMT اهمیت دارد؟

یکی از ویژگی های جالب پردازنده های Ampere مورد استفاده در RL300 Gen11، نداشتن Simultaneous Multithreading یا SMT است.

در این طراحی هر هسته فیزیکی یک Thread را اجرا می کند. HPE این رویکرد را در ارتباط با ارائه عملکرد قابل پیش بینی برای بارهای cloud-native مطرح می کند و معتقد است که می تواند تاثیر پدیده هایی مانند Noisy Neighbor را کاهش دهد.

این ویژگی برای محیط هایی که چند سرویس یا مشتری روی یک زیرساخت مشترک اجرا می شوند، می تواند اهمیت داشته باشد. البته باید توجه داشت که «بدون SMT» به معنی سریع تر بودن در همه نرم افزارها نیست. در برخی بارهای کاری، پردازنده های دارای SMT می توانند از منابع اجرایی خود بهره بیشتری بگیرند. مزیت اصلی اینجا بیشتر به پیش بینی پذیری و مدل اجرای هسته ها مربوط می شود.

حافظه RAM؛ تا 4 ترابایت DDR4

HPE ProLiant RL300 Gen11 از HPE DDR4 Smart Memory استفاده می کند و دارای 16 اسلات DIMM است. حداکثر ظرفیت حافظه پشتیبانی شده در QuickSpecs برابر 4TB اعلام شده است و حافظه با سرعت 3200 MT/s کار می کند.

این ظرفیت برای محیط هایی که تعداد زیادی سرویس را روی یک نود اجرا می کنند اهمیت دارد. برای مثال، اگر یک سرور قرار است چندین سرویس cloud-native، cache، پردازش موازی یا workload های memory-intensive را همزمان اجرا کند، محدودیت RAM می تواند زودتر از ظرفیت CPU به گلوگاه تبدیل شود.

بنابراین انتخاب بین پیکربندی های مختلف RAM باید بر اساس workload انجام شود. خرید سرور با 4TB RAM فقط به این دلیل که حداکثر ظرفیت آن 4TB است، تصمیم اقتصادی مناسبی نیست.

ذخیره سازی NVMe؛ تفاوت مهم با سرورهای سنتی

RL300 Gen11 رویکرد متفاوتی نسبت به سرورهایی دارد که برای استفاده از هاردهای SAS یا SATA و کنترلر RAID سخت افزاری طراحی شده اند.

HPE در QuickSpecs این سرور، پشتیبانی از حداکثر 10 عدد SSD SFF NVMe PCIe U.3 را اعلام کرده است. حداکثر ظرفیت داخلی اعلام شده برای این پیکربندی 153.6TB است که با 10 درایو 15.36TB به دست می آید.

یک نکته مهم در خرید سرور HPE ProLiant RL300 Gen11، وضعیت Storage Controller است. HPE صراحتا در مشخصات RL300 Gen11 اعلام می کند که Storage Controller در این پلتفرم پشتیبانی نمی شود. بنابراین نباید مانند برخی سرورهای سنتی ProLiant، بدون بررسی معماری ذخیره سازی، انتظار استفاده از یک کنترلر Smart Array را داشت.

این موضوع برای طراحی زیرساخت اهمیت عملی دارد. اگر برنامه شما به RAID سخت افزاری سنتی، کنترلر خاص یا ویژگی های وابسته به Smart Array نیاز دارد، باید قبل از خرید سازگاری آن را بررسی کنید.

در مقابل، اگر طراحی ذخیره سازی شما بر پایه NVMe و معماری نرم افزاری یا توزیع شده است، محدودیت فوق ممکن است مسئله اصلی نباشد.

فضای ذخیره سازی و انتخاب شاسی 8SFF یا 10SFF

RL300 Gen11 در پیکربندی های 8SFF و 10SFF ارائه می شود. بنابراین ظرفیت ذخیره سازی قابل نصب، به شاسی و کانفیگ انتخابی وابسته است.

HPE برای مدل های CTO، هر دو گزینه 8SFF و 10SFF را فهرست کرده و اعلام کرده است که پیکربندی 10SFF امکان نصب حداکثر 10 درایو SFF NVMe را فراهم می کند.

این تفاوت هنگام سفارش اهمیت زیادی دارد. اگر برنامه شما استفاده از تعداد زیادی SSD NVMe است، بهتر است از ابتدا شاسی متناسب با تعداد درایو مورد نیاز انتخاب شود؛ زیرا نباید فرض کرد که هر RL300 Gen11 صرفا با اضافه کردن Drive Cage می تواند به هر پیکربندی ذخیره سازی دلخواه تبدیل شود.

شبکه و اسلات های توسعه

در پیکربندی پایه P76339-B21، HPE یک آداپتور Mellanox دو پورت 10/25GbE SFP28 را در نظر گرفته است. این موضوع با ماهیت شبکه محور بارهای کاری cloud-native و محیط های scale-out سازگار است.

از نظر توسعه نیز ساختار RL300 Gen11 شامل دو اسلات PCIe Gen4 در Riser اصلی و دو اسلات OCP 3.0 است. بنابراین عبارت ساده «4 اسلات PCIe Gen4» تصویر کاملی از ساختار توسعه این سرور ارائه نمی دهد. دو اسلات OCP برای توسعه شبکه و تجهیزات سازگار با استاندارد OCP طراحی شده اند و وضعیت lane آنها بسته به شاسی و کیت های ارتقا می تواند متفاوت باشد.

این ساختار برای دیتاسنترهایی که به شبکه پرسرعت یا کارت های توسعه نیاز دارند، انعطاف مناسبی ایجاد می کند؛ اما هنگام انتخاب کارت باید تعداد Lane، نوع رابط و سازگاری آن با پلتفرم ARM بررسی شود.

مدیریت سرور با HPE iLO

از نظر مدیریت، RL300 Gen11 تلاش می کند تجربه آشنای خانواده ProLiant را حفظ کند.

HPE برای این سرور HPE iLO را ارائه کرده و در پیکربندی های مشخص، iLO با قابلیت های Advanced فعال است. iLO امکان مدیریت و نظارت از راه دور را فراهم می کند و HPE آن را همراه با قابلیت هایی مانند Silicon Root of Trust و Server Configuration Lock معرفی می کند. همچنین رابط Redfish برای یکپارچه سازی مدیریت سرور با ابزارهای نرم افزاری و اتوماسیون در دسترس است.

برای تیم های زیرساخت، این بخش بسیار مهم است. تعداد بالای هسته به تنهایی باعث نمی شود یک سرور برای دیتاسنتر مناسب باشد؛ امکان مانیتورینگ، کنترل از راه دور، مدیریت Firmware و اتوماسیون Lifecycle نیز در عملیات روزمره اهمیت زیادی دارد.

OpenBMC؛ انتخابی برای زیرساخت های Open Source

یکی از ویژگی های خاص RL300 Gen11، امکان استفاده از OpenBMC در کنار مدل مدیریت HPE است.

HPE اعلام کرده است که RL300 Gen11 از OpenBMC پشتیبانی می کند و این قابلیت از طریق فرآیند Transfer of Ownership در iLO6 قابل فعال سازی است. هدف این قابلیت، فراهم کردن مسیر استفاده از یک BMC مبتنی بر Open Source برای سازمان هایی است که می خواهند کنترل بیشتری روی نرم افزار مدیریت سخت افزار داشته باشند.

در نتیجه، بهتر است OpenBMC را به عنوان «یک نرم افزار مدیریت اضافی که همیشه همزمان با iLO اجرا می شود» در نظر نگیریم. این قابلیت بیشتر یک انتخاب معماری برای سازمان هایی است که استراتژی Open Source و BMC خودمدیریت شده دارند.

امنیت سخت افزاری با Silicon Root of Trust

HPE RL300 Gen11 از قابلیت های امنیتی خانواده ProLiant مانند Silicon Root of Trust، Secure Boot و TPM 2.0 بهره می برد. هدف این معماری ایجاد یک زنجیره اعتماد از سطح Firmware و سخت افزار تا فرآیند Boot است.

برای دیتاسنتر، اهمیت این موضوع فقط در جلوگیری از یک تهدید خاص خلاصه نمی شود. وقتی سرورها به صورت متمرکز و در تعداد زیاد مدیریت می شوند، اعتبار Firmware، کنترل پیکربندی و قابلیت به روزرسانی امن نیز بخشی از امنیت عملیاتی محسوب می شود.

HPE برای RL300 Gen11 همچنان Firmware و System ROM را منتشر می کند. برای نمونه، صفحه پشتیبانی HPE در سال 2026 نسخه های جدید System ROM این سرور را ارائه کرده است.

سازگاری نرم افزاری؛ مهم ترین نکته قبل از خرید

اگر بخواهیم فقط یک نکته را قبل از خرید سرور HPE ProLiant RL300 Gen11 برجسته کنیم، آن نکته سازگاری نرم افزار با معماری ARM64 است.

این سرور از پردازنده های Ampere Altra و Ampere Altra Max استفاده می کند و بنابراین نباید آن را معادل یک سرور x86 با تعداد هسته بیشتر در نظر گرفت.

ممکن است نرم افزار شما روی Linux یا محیط های کانتینری به خوبی روی ARM64 اجرا شود، اما یک نرم افزار تجاری خاص، Binary اختصاصی، Agent مانیتورینگ، درایور یا ابزار امنیتی ممکن است نسخه ARM64 نداشته باشد.

به همین دلیل پیش از خرید باید حداقل این موارد بررسی شوند:

  1. آیا سیستم عامل مورد استفاده نسخه ARM64 رسمی و پشتیبانی شده دارد؟
  2. آیا نرم افزار اصلی کسب و کار روی ARM64 قابل اجرا است؟
  3. آیا تمام Dependency ها و Runtime های مورد نیاز در دسترس هستند؟
  4. آیا ابزارهای Backup، Monitoring و Security شما نسخه ARM64 دارند؟
  5. آیا نرم افزار از تعداد زیاد هسته برای پردازش موازی استفاده می کند؟
  6. آیا درایورها و کارت های توسعه انتخابی با این پلتفرم سازگار هستند؟

HPE نیز برای استقرار سیستم عامل، کاربران را به ماتریس رسمی Support و Certification ارجاع می دهد و نسخه های پشتیبانی شده باید بر اساس وضعیت فعلی HPE بررسی شوند.

این موضوع از نظر خرید بسیار مهم تر از مقایسه ساده فرکانس CPU یا تعداد هسته است.

نکات مهم هنگام خرید سرور HPE ProLiant RL300 Gen11

قبل از ثبت سفارش، این موارد را مشخص کنید:

  • مدل پردازنده: Q80-30 یا M128-30
  • ظرفیت RAM مورد نیاز
  • تعداد DIMM های مورد نیاز و نحوه توزیع آنها
  • شاسی 8SFF یا 10SFF
  • تعداد و ظرفیت SSD های NVMe
  • نیاز یا عدم نیاز به M.2 برای Boot
  • کارت شبکه مورد نیاز
  • تعداد Lane مورد نیاز برای کارت های توسعه
  • سازگاری سیستم عامل با ARM64
  • سازگاری نرم افزارهای سازمانی با ARM64
  • روش ذخیره سازی و نیازهای RAID
  • نوع منبع تغذیه و Redundancy مورد نیاز
  • نیاز به iLO و سطح مدیریت مورد نظر
  • امکان استفاده از OpenBMC در صورت داشتن استراتژی Open Source

این موارد از قیمت اولیه سرور مهم تر هستند؛ زیرا یک کانفیگ اشتباه می تواند هزینه واقعی زیرساخت را بعد از خرید افزایش دهد.

جمع بندی

سرور HPE ProLiant RL300 Gen11 یک سرور عمومی برای هر نوع workload نیست؛ نقطه قوت آن دقیقا در سناریوهای مشخصی دیده می شود. این سرور یک پلتفرم 1U تک سوکت مبتنی بر پردازنده های Ampere Altra و Ampere Altra Max است که در بالاترین مدل تا 128 هسته، تا 4TB حافظه DDR4، فضای ذخیره سازی NVMe و گزینه های شبکه و توسعه مناسب برای دیتاسنتر ارائه می دهد.

برای Cloud Provider ها، سرویس دهندگان دیجیتال و سازمان هایی که نرم افزارهای ARM64 و معماری scale-out دارند، ترکیب تراکم هسته، فرم فاکتور 1U، مصرف انرژی و مدیریت HPE می تواند مزیت مهمی باشد.

اما اگر نرم افزارهای اصلی شما به x86 وابسته هستند، به RAID سخت افزاری سنتی نیاز دارید یا workload شما از موازی سازی گسترده استفاده نمی کند، باید گزینه های دیگر را نیز مقایسه کنید.

بنابراین بهترین دلیل برای خرید سرور HPE ProLiant RL300 Gen11، صرفا «128 هسته» نیست. دلیل واقعی زمانی شکل می گیرد که معماری نرم افزار، مدل استقرار، نیاز ذخیره سازی، ظرفیت RAM و اهداف مصرف انرژی شما با فلسفه طراحی این سرور همخوان باشد. در چنین شرایطی، RL300 Gen11 می تواند یک انتخاب تخصصی و قابل دفاع برای زیرساخت های مدرن دیتاسنتری باشد.

هارد سرور مناسب را با اطمینان انتخاب کنید

در خرید هارد سرور HP، فقط ظرفیت مهم نیست. سازگاری هارد با مدل سرور، نوع بک پلین و کنترلر RAID، رابط SAS یا SATA و نوع کاربری سرور، مواردی هستند که باید قبل از خرید بررسی شوند. انتخاب درست می تواند به عملکرد پایدارتر و استفاده بهتر از ظرفیت و منابع سرور کمک کند.

در سرورتیک تلاش می کنیم انتخاب و تامین سخت افزار سرور برای شما ساده تر و مطمئن تر باشد. اگر برای خرید هارد سرور HP نمی دانید کدام مدل برای سرور و نیاز کاری شما مناسب است، کارشناسان ما آماده اند تا قبل از خرید، راهنمایی تخصصی ارائه دهند.

فرقی نمی کند به دنبال هارد برای سرور HP، ارتقای فضای ذخیره سازی، افزایش ظرفیت یا جایگزینی هارد فعلی باشید؛ می توانید مشخصات سرور خود را با کارشناسان سرورتیک در میان بگذارید و برای انتخاب قطعه مناسب مشاوره بگیرید.

📞 مشاوره و استعلام قیمت:
09121373201 | 09121006349 | 02178613000

سرورتیک؛ انتخاب مطمئن برای تامین سخت افزار سرور HP

مشخصات فنی

نوع سرور

رکمونت

مدل سرور

RL300

نسل سرور

G11

نظرات

درمورد این محصول دیدگاه درج کنید.

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

سرور HPE ProLiant RL300 Gen11
سرور HPE ProLiant RL300 Gen11
تماس بگیرید
- +

محصولات پیشنهادی

راه‌های ارتباطی

یکی از روش‌های زیر را برای ارتباط انتخاب کنید:

پشتیبانی و فروش 09121373201
پشتیبانی و فروش 02178613000
پشتیبانی و فروش 09121006349
پشتیبانی و فروش 09120499340

استعلام قیمت انواع سرور HP

کالا به سبد اضافه شد!
سبد خرید